Dáváme přednost různorodosti smečky z důvodu efektivity lovu samotného. Naši psi absolvují 25-35 akcí plus dosledy a přípravu na jednotlivé zkoušky.

 

Při společných lovech používáme následující plemena loveckých psů:

 

Německý křepelák

je středně velkým, dlouhosrstým velmi svalnatým slídičem. Mezi jeho typické lovecké vlastnosti patří silně vyvinutá náruživost ke slídění, chuť do práce na stopě a velká jistota při této práci, hlasitost na stopě a jemný nos. Použití ve smečce má jako hlasitý vyhledávač a honič ve střední vzdálenosti, dobrý barvář a univerzální lovecký pes.

 


Slovenský kopov

je středně velkým, temperamentním a silným honičem. Mezi jeho typické vlastnosti patří výborný nos, neobyčejně vyvinutý orientační smysl, ostrost na černou, hlasitost na stopě a neúnavnost při sledování stopy. Použití ve smečce má jako honič na větší vzdálenost v lesnatých komplexech a příležitostní barvář.

 

 

Polský honič

je středně velký, vytrvalý hlasitý honič. Mezi jeho typické vlastnosti patří, dobrý nos, hlasité nahánění zvěře, neúnavné sledování stopy, mimořádná orientace v terénu. Použití ve smečce má jako hlasitý vyhledávač, podle kterého se část psů smečky orientuje. Dále jako hlasitý honič na střední až větší vzdálenost.

 

 

Anglický bulteriér

je velký energický, svalnatý teriér. Mezi jeho typické vlastnosti patří výborný nos, nebojácnost, tvrdost, ostrost na černou zvěř a schopnost ji na místě zadržet. Použití ve smečce má jako „rozrážeč“ černé zvěře, která nechce opustit z hustých porostů své lože a jako kontaktní pes, který dokáže postřelený či jinak zraněný kus zafixovat. Dále je používán na pobarvené stopě.

 

 

Stafordšírský bulteriér

je středně velký, velmi statečný a houževnatý teriér. Mezi jeho typické vlastnosti patří dobrý nos, tvrdost a ostrost na černou zvěř. Použití ve smečce má jako „rozrážeč“ černé zvěře, která nechce opustit z hustých porostů své lože a jako kontaktní pes, který dokáže postřelený či jinak zraněný kus zafixovat.

 

 

Jack Russell teriér

je malý temperamentní, přátelský a neúnavný teriér. Mezi jeho typické vlastnosti patří obrovská chuť do práce, perfektní hlasitost, obětavost a univerzálnost, dobrá orientace v terénu. Použití ve smečce má jako univerzální lovecký pes a hlasitý vyhledávač na krátkou až střední vzdálenost, podle kterého se část psů smečky orientuje.

 

 

Velšterier

je středně velký srdnatý, houževnatý a nebojácný teriér. Mezi jeho typické vlastnosti patří dobrý nos, oddanost, ostrost na černou a škodnou, dobrá orientace v terénu. Použití ve smečce má jako univerzální lovecký pes, hlasitý vyhledávač v neustálém pohybu a honič na krátkou až větší vzdálenost. Dále je používán na pobarvené stopě.

 

Parson Russell terier

je malý temperamentní a neúnavný teriér. Mezi jeho typické vlastnosti patří obrovská chuť do práce, ostrost na černou i škodnou zvěř, perfektní hlasitost, obětavost a univerzálnost, dobrá orientace v terénu. Použití ve smečce má jako univerzální lovecký pes a hlasitý vyhledávač na střední až větší vzdálenost, podle kterého se část psů smečky orientuje.

 

 

Jagdteriér

je středně velký aktivní a temperamentní teriér. Mezi jeho typické vlastnosti patří perfektní ostrost na černou a škodnou, dobrý nos, vytrvalá práce na stopě, hlasité nahánění zvěře. Použití ve smečce má jako univerzální lovecký pes, hlasitý vyhledávač v neustálém pohybu a hlasitý honič na střední až větší vzdálenost.

 

 

Kontakt
tel: +420 777 749 177, 777 804 276
e-mail: krivoklatsky.bull@seznam.cz
www.smecka.krivoklatskybull.cz

© www.lucieskopalova.com - tvorba www